XXIV Złaz Górski ZZG w Polsce

W ubiegłą sobotę, 10 września br. po raz 24 odbył się złaz górski Związku Zawodowego Górników w Polsce. Uczestnikami imprezy byli członkowie związku wraz z rodzinami z 13 organizacji zakładowych:   KWK „Halemba-Wirek”, Konsorcjum PRG i BSz, KWK „Knurów”, KWK „Mysłowice-Wesoła”, KWK „Pniówek”, Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia”, KWK „Makoszowy”, KWK „Sośnica”, KWK „Wieczorek”. Najliczniejszą grupą złazowiczów była grupa z kopalni ROW Rybnik, II miejsce zajęła grupa Tauron Wydobycie i III miejsce KS "Wieliczka". Nie zabrakło również naszych koleżanek i kolegów z odległej Bogdanki. Szlakami prowadzącymi z Kubalonki do Istebnej wędrowali turyści od juniora po seniora. Piękna pogoda i radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim od rana do wieczora. Najmłodszym uczestnikiem XXIV Złazu został Olek Spyra z KWK "Knurów", który przebył trasę na rękach rodziców. Seniorem - p. Antoni Wala również z KWK "Knurów". Tytuł najwierniejszej uczestniczki złazów ZZG w Polsce otrzymała Zuza Hoffman z Kopalni Soli "Wieliczka". Na mecie złazu, jak co roku najwięcej emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny. W klasyfikacji żeńskiej I miejsce zdobyły koleżanki z LW Bogdanka SA, II miejsce KWK ROW Jankowice i III KWK "Pniówek". W klasyfikacji męskiej I miejsce zajęli koledzy z Konsorcjum PRG i BSz, II miejsce KWK ROW Jankowice i III Tauron Wydobycie. W konkurencji rodzinnej tytuł "Super rodzinki" zdobyła rodzina Państwa Olszyczka z KWK "Mysłowice-Wesoła". II miejsce zajęła rodzina Państwa Stadnickich z Halemby i III Państwo Gruba z KWK ROW Jankowice.  W konkursie dla młodzieży od 14 do 18 lat zwycięzcą został Bartek Bojnel z ROW Chwałowice, wicemistrzem Jakub Czapla z Makoszów i III miejsce zajął Dominik Sorek z KWK "Mysłowice Wesoła". W konkursie plastycznym zostali wyróżnieni Wiktora Kołakowska i Jakub Czapla.

Nie zabrakło również dobrej muzyki i tańców. Chrząszcze to zespół z Gliwic grający muzykę lat sześćdziesiątych – całkowicie „na żywo”. W ich repertuarze usłyszeliśmy między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows. Zespół powstał w 1983 roku a w niezmienionym składzie grają od 1997 roku czyli już dwadzieścia lat!
Przez ten czas zespół Chrząszcze zagrał już ponad 1200 koncertów w Polsce, Niemczech i Austrii. Koncert zespołu był energetyczną dawką dobrej muzyki i radosnej atmosfery.

Po raz pierwszy na naszej ogólnozwiązkowej imprezie swój koncert zaprezentował Piotr Herdzina. W autorskim programie zaśpiewał utwory z dwóch płyt wydanych w ostatnim czasie. Dobrym rytmem i tekstem piosenek porwał do zabawy i wspólnego śpiewania uczestników złazu.

W imieniu uczestników oraz organizatorów składamy serdeczne podziękowania sponsorom:

Polska Grupa Górnicza                          

Hotel Elbrus w Szczyrku                    

Nadwiślańska Agencja Turystyczna Spółka z o.o.

Wydawnictwo "Sonia Draga

KS "Wieliczka" S.A.

Serdeczne podziękowania należą się również dla władz gminy Istebna a przede wszystkim dla Gminnego Ośrodka Kultury oraz dla firmy Rozruch która zabezpieczyła zaplecze gastronomiczno-techniczne.

Za rok czekana nas jubileuszowy - 25 Złaz ZZG w Polsce. Już dziś zapraszamy do udział! 

Galeria