Puchar z Knurowa trafił ponownie na Wujek...


14 listopada w podziemiach kopalni „Wieliczka”  odbyły się XXIII Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej Związku Zawodowego Górników w Polsce. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ZZG w Polsce KWK Wujek.

Już po raz XXIII górnicze drużyny ZZG w Polsce spotkały się 14 listopada w podziemiach kopalni soli w Wieliczce na halowym turnieju piłki nożnej. Do zawodów organizowanych przez Radę Krajową związku i ZZG w Polsce w KS Wieliczka, zgłosiło się sześć zespołów. Zawodnicy rozpoczęli rozgrywki w bojowych nastrojach. Kolejne mecze szybko zweryfikowały  tegoroczne możliwości drużyn. W pierwszej grupie kopalni Wujek, Knurów,  wystarczyło zwycięstwo z kopalnią Knurów i remis z Bogdanką, by zająć pierwsze miejsce. Zaś w  grupie drugiej Marcel, Wieliczka, Silesia, kopalnia Marcel była bezkonkurencyjna pokonując pozostałe dwie drużyny. W efekcie w kolejnym etapie rozgrywek Marcel zagrał z Bogdanką, a Wujek z Wieliczką. Niespodzianek nie było, do finału dostały się Wujek i Marcel, zaś o trzecie miejsce zagrała Bogdanka z Wieliczką. W obu meczach wyniki jednoznacznie pokazały, kto królował na boisku. Wujek pokonał kopalnię Marcel 6:1, zaś Bogdanka rozgromiła Wieliczkę aż 13:3.Na najwyższym podium stanęli zawodnicy ZZG w Polsce z KWK Wujek, na drugim miejscu uplasowała się KWK Marcel, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Bogdanki. Czwarta była Wieliczka, a piąte miejsce zajął Knurów i  Silesia.  
Najlepszym bramkarzem został Bartosz Gocyk z KWK Wujek a najlepszym strzelcem Paweł Chochowski z LW Bogdanka. Nagrodę Fair Play dostała drużyna z Wieliczki.
Puchary i medale wręczali przewodniczący Rady Krajowej ZZG w Polsce Dariusz Potyrała, wiceprzewodniczący Sebastian Czogała oraz Janusz Kisieliński pierwszy przewodniczący ZZG w Polsce. Spikerem zawodów był Andrzej Dziewoński.


Najpierw drużyny rywalizowały w dwóch grupach: Wujek, Bogdanka i Knurów oraz Marcel, Wieliczka i Silesia.
Uczestnicy:
LW Bogdanka
KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów
KWK Marcel
PG Silesia
KS Wieliczka
KWK Wujek

Wyniki meczów:
KS Wieliczka: PG Silesia (9:3)
KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów (3:7)
PG Silesia: KWK Marcel ( 2:11)
LW Bogdanka: KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów (5:5)
KS Wieliczka: KWK Marcel ( 1:5)
KWK Wujek: LW Bogdanka ( 4:4)
----------
KWK Marcel: LW Bogdanka ( 4:3)
KS Wieliczka: KWK Wujek (1:10)
-----------
O III miejsce:
LW Bogdanka: KS Wieliczka (13:3)

O I miejsce:
KWK Marcel: KWK Wujek ( 1:6)

Wyniki końcowe:
1 miejsce: KWK Wujek
2 miejsce: KWK Marcel
3 miejsce: LW Bogdanka
4 miejsce: KS Wieliczka
5 miejsce: KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów; PG Silesia
 Nagroda Fair Play: KS Wieliczka
Najlepszy bramkarz: Bartosz Gocyk (KWK Wujek)
Najlepszy strzelec: Paweł Chochowski (LW Bogdanka)

Jarosław Bolek

W imieniu uczestników turnieju oraz organizatorów składamy podziękowania sponsorom: PGG S.A. oraz Węglokoks S.A.

Galeria