17 LUTEGO STRAJK OSTRZEGAWCZY I ODWIEDZINY BIUR POSELSKICH

Dzisiaj tj. 17 lutego we wszystkich kopalniach Polskiej Grupy Górniczej odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Jest to następny etap po mediacji w sporze zbiorowym, który zakończył się protokołem rozbieżności. Zaangażowanie i zainteresowanie strajkiem na kopalniach i zakładach było duże.

BIURO POSELSKIE POSŁA WESOŁEGO RUDA ŚLĄSKA

W międzyczasie na kopalniach odbywały się masówki. Informowaliśmy pracowników o aktualnych problemach dotyczących naszego górnictwa, oraz naszej spółki. O tym jaki jest ogromny import węgla, pełne zwały - nie odbieranie go przez kontrahentów, zaniechanie dalszych inwestycji węglowych takich jak budowa Ostrołęki blok C (gdzie spalane miało zostać kilka milionów ton węgla), groźba likwidacji kolejnych kopalń, o zapowiedziach energetyki ,że będzie wygaszać bloki węglowe. O ponad 30 podatkach nałożonych i dobijających polskie górnictwo i otwarciu się polskiego rynku na import energii z innych krajów. Informowaliśmy także pracowników o manifestacji w Warszawie, która odbędzie się 28 lutego br.

Następnym etapem będzie referendum strajkowe, gdzie namawialiśmy do aktywnego udziału. Referendum to odbędzie się 25 lutego br.

W dalszym ciągu zapisujemy w naszych biurach do czynnego udziału na wyjazdu do Warszawy.

Dzisiaj także od godz. 10.00 odwiedziliśmy biura poselskie posłów PIS ze Śląska, gdzie pokazaliśmy im jak wygląda węgiel z Polski, nie ten importowany.

W najbliższym czasie czekają nas następne akcje protestacyjne do których zachęcam wszystkich pracowników PGG oraz członków Związku Zawodowego Górników w Polsce. To już nie tylko jest bój o podwyżki. To walka o przetrwanie, walka o polskie górnictwo!

Z górniczym pozdrowieniem

„SZCZĘŚĆ BOŻE”
ZOK ZZG W POLSCE PGG

BIURO POSELSKIE POSŁA SZARAMY BYTOM

BIELSZOWICE

ZPE WOLA

BIURO POSELSKIE POSŁANKI MALIK SOSNOWIEC